Results

9 December 2018
Premier
Ipswich Thistle FC
4
-
5
Leiston Orient FC
Borussia Martlesham
4
-
1
Felixstowe Harpers Utd
Kitchener Taverners
5
-
2
AFC Bergholt
Division 1
The Feathers FC
TBC
-
TBC
Taverners
Bucklesham FC
2
-
9
Eastern Electricity Old Boys FC
Sizewell Argyle F.C.
0
-
6
Holbrook Swan
Playford
3
-
3
Martlesham Old Boys FC
Greshams
1
-
3
Laxfield United FC
Division 2
Westbourne FC
2
-
4
Great Blakenham Chequers
Ipswich Rangers
1
-
7
Walton Wanderers
Felixstowe Rangers Res.
4
-
1
Shotley Rose FC
Division 3
Elmsett United Res.
9
-
0
Trinity FC
Athletico Once
3
-
1
Cherrytree FC
Chantry Phoenix
2
-
6
Rushmere & Diamonds
Suffolk Spartans FC
3
-
3
Rosary CC
Hardy FC
0
-
3
FC Monarchs
Division 4
Taverners Res.
1
-
5
Rushmere & Diamonds Res.
Rosary CC Res.
2
-
0
AFC Claydon
Wickham Wanderers Fc
0
-
6
Thrasher United
Northam Celtic FC
3
-
4
Great Blakenham Chequers Reserves
2 December 2018
Premier
Fat Cat
6
-
1
Felixstowe Rangers
Felixstowe Harpers Utd
Ab
-
Ab
Ipswich Thistle FC
AFC Bergholt
6
-
0
Leiston Orient FC
Borussia Martlesham
4
-
2
Portman Rovers
Division 1
Greshams
1
-
2
Playford
Sizewell Argyle F.C.
3
-
3
Laxfield United FC
Taverners
1
-
7
Pauls Athletic FC
Bucklesham FC
5
-
11
Martlesham Old Boys FC
Holbrook Swan
2
-
1
Rushmere Lions
Eastern Electricity Old Boys FC
4
-
1
The Feathers FC
Division 2
Felixstowe Rangers Res.
2
-
7
Amboed United
Westbourne FC
2
-
6
Walton Wanderers
Elmsett United
10
-
3
Shotley Rose FC
Division 3
Cherrytree FC
2
-
4
Elmsett United Res.
Suffolk Spartans FC
8
-
4
Trinity FC
Hardy FC
4
-
2
Rosary CC
Playford Res.
1
-
3
The Feathers FC Res.
FC Monarchs
0
-
1
Rushmere & Diamonds
Division 4
Kesgrave Kestrels
2
-
0
Taverners Res.
Wickham Wanderers Fc
2
-
10
Ipswich Pythons FC
Gainsborough United
3
-
1
Northam Celtic FC
Rosary CC Res.
2
-
1
Thrasher United
Phoenix FC
2
-
1
Rushmere & Diamonds Res.
AFC Claydon
1
-
3
Great Blakenham Chequers Reserves
25 November 2018
Peter Cocker Senior Cup
Portman Rovers
7
-
1
Taverners
Laxfield United FC
8
-
0
Sizewell Argyle F.C.
Ipswich Thistle FC
3
-
2
Borussia Martlesham
AFC Bergholt
6
-
0
Playford
The Feathers FC
3
-
3
Pauls Athletic FC
Extra-time 3 - 3
Penalties 7 - 4
Junior Cup
Elmsett United
10
-
1
Amboed United
Rushmere & Diamonds
P
-
P
Taverners Res.
Extra-time 0 - 0
Division 2
Great Blakenham Chequers
2
-
2
Walton Wanderers
Division 3
Chantry Phoenix
6
-
4
Athletico Once
Cherrytree FC
2
-
3
Rosary CC
18 November 2018
Premier
Ipswich Thistle FC
7
-
1
Felixstowe Rangers
Borussia Martlesham
6
-
0
Fat Cat
Felixstowe Harpers Utd
5
-
2
Leiston Orient FC
Division 1
Laxfield United FC
4
-
2
Martlesham Old Boys FC
The Feathers FC
1
-
3
Rushmere Lions
Playford
5
-
7
Bucklesham FC
Taverners
2
-
6
Sizewell Argyle F.C.
Pauls Athletic FC
1
-
0
Eastern Electricity Old Boys FC
Greshams
2
-
4
Holbrook Swan
Division 2
Capel Plough
1
-
5
Walton Wanderers
Boleyn FC
3
-
4
Shotley Rose FC
Ipswich Rangers
2
-
5
Westbourne FC
Amboed United
2
-
2
Great Blakenham Chequers
Division 3
Rushmere & Diamonds
TBC
-
TBC
The Feathers FC Res.
Suffolk Spartans FC
4
-
9
Hardy FC
Chantry Phoenix
3
-
7
Elmsett United Res.
Athletico Once
0
-
8
FC Monarchs
Trinity FC
2
-
8
Playford Res.
Division 4
Great Blakenham Chequers Reserves
6
-
0
Rushmere & Diamonds Res.
Wickham Wanderers Fc
0
-
3
Rosary CC Res.
Kesgrave Kestrels
4
-
2
Gainsborough United
Northam Celtic FC
3
-
6
AFC Claydon
Thrasher United
10
-
0
Taverners Res.
Ipswich Pythons FC
4
-
1
Phoenix FC
11 November 2018
Premier
Portman Rovers
0
-
1
Borussia Martlesham
Felixstowe Rangers
5
-
3
Fat Cat
4 November 2018
Premier
AFC Bergholt
3
-
1
Felixstowe Harpers Utd
Fat Cat
6
-
3
Boxford Rovers
Leiston Orient FC
7
-
1
Felixstowe Rangers
Portman Rovers
4
-
6
Kitchener Taverners
Division 1
Sizewell Argyle F.C.
1
-
2
Playford
Bucklesham FC
0
-
3
The Feathers FC
Rushmere Lions
2
-
3
Laxfield United FC
Martlesham Old Boys FC
5
-
2
Greshams
Holbrook Swan
3
-
2
Pauls Athletic FC
Eastern Electricity Old Boys FC
3
-
6
Taverners
Division 2
Westbourne FC
TBC
-
TBC
Boleyn FC
Shotley Rose FC
2
-
1
Capel Plough
Amboed United
5
-
1
Elmsett United
Felixstowe Rangers Res.
3
-
8
Great Blakenham Chequers
Division 3
Elmsett United Res.
6
-
2
Suffolk Spartans FC
Hardy FC
0
-
1
Rushmere & Diamonds
The Feathers FC Res.
7
-
2
Cherrytree FC
Rosary CC
3
-
3
Trinity FC
Playford Res.
3
-
0
Athletico Once
FC Monarchs
2
-
2
Chantry Phoenix
Division 4
Kesgrave Kestrels
3
-
3
Wickham Wanderers Fc
Rosary CC Res.
Ab
-
Ab
Great Blakenham Chequers Reserves
Rushmere & Diamonds Res.
1
-
3
Taverners Res.
Thrasher United
0
-
0
Ipswich Pythons FC
AFC Claydon
3
-
9
Gainsborough United
Phoenix FC
1
-
4
Northam Celtic FC
28 October 2018
Premier
Ipswich Thistle FC
4
-
10
Boxford Rovers
Kitchener Taverners
5
-
1
Felixstowe Harpers Utd
Borussia Martlesham
4
-
1
Leiston Orient FC
Portman Rovers
2
-
0
Fat Cat
Division 1
Bucklesham FC
1
-
2
Greshams
Laxfield United FC
1
-
4
Pauls Athletic FC
Rushmere Lions
3
-
0
Playford
Martlesham Old Boys FC
2
-
2
Sizewell Argyle F.C.
Holbrook Swan
3
-
2
Eastern Electricity Old Boys FC
Division 2
Capel Plough
2
-
2
Amboed United
Shotley Rose FC
3
-
1
Ipswich Rangers
Elmsett United
1
-
4
Great Blakenham Chequers
Felixstowe Rangers Res.
1
-
1
Boleyn FC
Division 3
Cherrytree FC
Ab
-
Ab
Athletico Once
Rushmere & Diamonds
2
-
2
Chantry Phoenix
The Feathers FC Res.
0
-
12
Suffolk Spartans FC
Rosary CC
6
-
3
Elmsett United Res.
Playford Res.
1
-
5
FC Monarchs
Trinity FC
1
-
8
Hardy FC
Division 4
Rosary CC Res.
5
-
1
Ipswich Pythons FC
Taverners Res.
3
-
6
Northam Celtic FC
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
4
Gainsborough United
Rushmere & Diamonds Res.
3
-
1
Wickham Wanderers Fc
Thrasher United
0
-
2
Kesgrave Kestrels
Phoenix FC
2
-
3
AFC Claydon
21 October 2018
Premier
Fat Cat
2
-
8
Kitchener Taverners
Ipswich Thistle FC
7
-
2
Portman Rovers
Leiston Orient FC
Home
-
Win
Boxford Rovers
AFC Bergholt
1
-
6
Borussia Martlesham
Felixstowe Harpers Utd
2
-
3
Felixstowe Rangers
Division 1
Sizewell Argyle F.C.
2
-
3
Rushmere Lions
Eastern Electricity Old Boys FC
3
-
2
Martlesham Old Boys FC
Playford
3
-
2
The Feathers FC
Taverners
3
-
1
Laxfield United FC
Pauls Athletic FC
5
-
0
Greshams
Holbrook Swan
9
-
0
Bucklesham FC
Division 2
Boleyn FC
Home
-
Win
Ipswich Rangers
Felixstowe Rangers Res.
4
-
0
Capel Plough
Westbourne FC
4
-
4
Elmsett United
Division 3
FC Monarchs
2
-
3
Rosary CC
Elmsett United Res.
4
-
0
The Feathers FC Res.
Suffolk Spartans FC
7
-
3
Rushmere & Diamonds
Chantry Phoenix
4
-
4
Cherrytree FC
Hardy FC
0
-
1
Playford Res.
Trinity FC
0
-
5
Athletico Once
Division 4
AFC Claydon
0
-
3
Thrasher United
Kesgrave Kestrels
1
-
3
Rushmere & Diamonds Res.
Wickham Wanderers Fc
1
-
6
Great Blakenham Chequers Reserves
Northam Celtic FC
5
-
3
Ipswich Pythons FC
Phoenix FC
2
-
7
Rosary CC Res.
Taverners Res.
2
-
5
Gainsborough United
7 October 2018
Premier
Boxford Rovers
2
-
6
AFC Bergholt
Portman Rovers
5
-
0
Leiston Orient FC
Fat Cat
2
-
3
Ipswich Thistle FC
Kitchener Taverners
20
-
0
Felixstowe Rangers
Division 1
Greshams
3
-
5
Sizewell Argyle F.C.
Laxfield United FC
6
-
4
Eastern Electricity Old Boys FC
The Feathers FC
0
-
4
Holbrook Swan
Rushmere Lions
3
-
1
Martlesham Old Boys FC
Pauls Athletic FC
1
-
4
Playford
Taverners
2
-
0
Bucklesham FC
Division 2
Capel Plough
0
-
8
Great Blakenham Chequers
Boleyn FC
2
-
7
Elmsett United
Shotley Rose FC
3
-
3
Walton Wanderers
Westbourne FC
5
-
2
Felixstowe Rangers Res.
Division 3
Trinity FC
2
-
8
Elmsett United Res.
Cherrytree FC
0
-
1
FC Monarchs
Rushmere & Diamonds
3
-
2
Playford Res.
The Feathers FC Res.
0
-
4
Rosary CC
Hardy FC
2
-
2
Chantry Phoenix
Athletico Once
2
-
5
Suffolk Spartans FC
Division 4
Ipswich Pythons FC
3
-
2
Kesgrave Kestrels
Rushmere & Diamonds Res.
0
-
1
Thrasher United
Rosary CC Res.
6
-
5
Gainsborough United
Northam Celtic FC
1
-
1
Wickham Wanderers Fc
AFC Claydon
4
-
3
Taverners Res.
Phoenix FC
2
-
4
Great Blakenham Chequers Reserves
30 September 2018
Premier
Boxford Rovers
0
-
3
Felixstowe Harpers Utd
AFC Bergholt
2
-
2
Portman Rovers
Felixstowe Rangers
1
-
6
Borussia Martlesham
Ipswich Thistle FC
Away
-
Win
Kitchener Taverners
Fat Cat
6
-
3
Leiston Orient FC
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
3
-
1
Greshams
Sizewell Argyle F.C.
2
-
3
Pauls Athletic FC
Rushmere Lions
8
-
1
Bucklesham FC
Martlesham Old Boys FC
1
-
1
The Feathers FC
Holbrook Swan
2
-
0
Laxfield United FC
Taverners
3
-
5
Playford
Division 2
Ipswich Rangers
0
-
5
Felixstowe Rangers Res.
Shotley Rose FC
1
-
1
Westbourne FC
Walton Wanderers
0
-
2
Boleyn FC
Elmsett United
1
-
0
Capel Plough
Division 3
FC Monarchs
4
-
1
Trinity FC
Suffolk Spartans FC
0
-
7
Chantry Phoenix
Rosary CC
4
-
1
Rushmere & Diamonds
Playford Res.
3
-
0
Cherrytree FC
Athletico Once
4
-
4
Elmsett United Res.
Hardy FC
3
-
2
The Feathers FC Res.
Division 4
Kesgrave Kestrels
3
-
2
Northam Celtic FC
Wickham Wanderers Fc
1
-
13
Gainsborough United
Rushmere & Diamonds Res.
1
-
3
Rosary CC Res.
Ipswich Pythons FC
2
-
2
AFC Claydon
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
4
Thrasher United
23 September 2018
Premier
Fat Cat
0
-
3
AFC Bergholt
Kitchener Taverners
3
-
5
Borussia Martlesham
Portman Rovers
3
-
2
Felixstowe Harpers Utd
Felixstowe Rangers
Home
-
Win
Boxford Rovers
Division 1
Greshams
1
-
5
Rushmere Lions
Laxfield United FC
3
-
3
The Feathers FC
Bucklesham FC
2
-
1
Sizewell Argyle F.C.
Playford
1
-
4
Eastern Electricity Old Boys FC
Pauls Athletic FC
4
-
2
Martlesham Old Boys FC
Holbrook Swan
9
-
0
Taverners
Division 2
Capel Plough
1
-
3
Boleyn FC
Ipswich Rangers
1
-
8
Great Blakenham Chequers
Felixstowe Rangers Res.
1
-
3
Elmsett United
Amboed United
1
-
5
Walton Wanderers
Division 3
Cherrytree FC
0
-
0
Rushmere & Diamonds
Suffolk Spartans FC
0
-
4
FC Monarchs
Chantry Phoenix
3
-
5
Playford Res.
Athletico Once
1
-
13
Rosary CC
Elmsett United Res.
2
-
2
Hardy FC
Division 4
Ipswich Pythons FC
1
-
1
Rushmere & Diamonds Res.
Taverners Res.
2
-
2
Great Blakenham Chequers Reserves
Rosary CC Res.
1
-
4
Kesgrave Kestrels
Gainsborough United
6
-
2
Phoenix FC
Northam Celtic FC
4
-
0
Thrasher United
Wickham Wanderers Fc
3
-
10
AFC Claydon
9 September 2018
Premier
Portman Rovers
8
-
3
Felixstowe Rangers
Borussia Martlesham
13
-
1
Boxford Rovers
Leiston Orient FC
0
-
8
Kitchener Taverners
AFC Bergholt
Home
-
Win
Ipswich Thistle FC
Felixstowe Harpers Utd
0
-
0
Fat Cat
Division 1
Laxfield United FC
5
-
0
Bucklesham FC
The Feathers FC
1
-
2
Greshams
Rushmere Lions
2
-
2
Pauls Athletic FC
Martlesham Old Boys FC
5
-
0
Taverners
Holbrook Swan
5
-
1
Playford
Division 2
Capel Plough
0
-
7
Westbourne FC
Shotley Rose FC
1
-
4
Amboed United
Walton Wanderers
6
-
3
Felixstowe Rangers Res.
Elmsett United
4
-
1
Ipswich Rangers
Division 3
The Feathers FC Res.
1
-
2
Athletico Once
Playford Res.
3
-
5
Suffolk Spartans FC
FC Monarchs
6
-
3
Elmsett United Res.
Cherrytree FC
2
-
1
Hardy FC
Rushmere & Diamonds
4
-
4
Trinity FC
Rosary CC
5
-
1
Chantry Phoenix
Division 4
AFC Claydon
4
-
3
Kesgrave Kestrels
Taverners Res.
2
-
1
Rosary CC Res.
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
2
Ipswich Pythons FC
Thrasher United
5
-
4
Gainsborough United
Phoenix FC
0
-
6
Wickham Wanderers Fc
Rushmere & Diamonds Res.
3
-
1
Northam Celtic FC
2 September 2018
Division 1
Pauls Athletic FC
1
-
2
The Feathers FC
Division 2
Amboed United
1
-
6
Boleyn FC
Division 3
Trinity FC
Away
-
Win
Cherrytree FC
Chantry Phoenix
8
-
2
The Feathers FC Res.
Division 4
Kesgrave Kestrels
4
-
2
Phoenix FC
Gainsborough United
6
-
2
Rushmere & Diamonds Res.
Ipswich Pythons FC
7
-
1
Taverners Res.