Results

19 May 2019
Division 2
Walton Wanderers
No Entry
-
No Entry
Capel Plough
12 May 2019
Peter Cocker Senior Cup
Kitchener Taverners
No Entry
-
0
Leiston Orient FC
Junior Cup
Walton Wanderers
2
-
2
Great Blakenham Chequers
Extra-time 2 - 6
Division 1
Holbrook Swan
0
-
1
Greshams
Taverners
1
-
4
Rushmere Lions
Division 3
Athletico Once
3
-
0
The Feathers FC Res.
5 May 2019
Division 1
Greshams
2
-
1
Eastern Electricity Old Boys FC
Holbrook Swan
7
-
0
Martlesham Old Boys FC
Division 2
Westbourne FC
10
-
0
Ipswich Rangers
Walton Wanderers
5
-
3
Elmsett United
Division 3
Athletico Once
0
-
3
Rushmere & Diamonds
Elmsett United Res.
4
-
1
Playford Res.
28 April 2019
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
0
-
2
Rushmere Lions
Laxfield United FC
0
-
1
Playford
Taverners
3
-
2
Greshams
Sizewell Argyle F.C.
4
-
2
The Feathers FC
Division 2
Ipswich Rangers
4
-
7
Capel Plough
Great Blakenham Chequers
Home
-
Win
Shotley Rose FC
Boleyn FC
2
-
3
Felixstowe Rangers Res.
Elmsett United
5
-
2
Walton Wanderers
Division 3
Chantry Phoenix
1
-
1
Trinity FC
Rushmere & Diamonds
9
-
2
Elmsett United Res.
Playford Res.
4
-
1
Rosary CC
Hardy FC
7
-
4
Athletico Once
Division 4
AFC Claydon
0
-
3
Rushmere & Diamonds Res.
Kesgrave Kestrels
0
-
1
Great Blakenham Chequers Reserves
Rosary CC Res.
4
-
2
Northam Celtic FC
Wickham Wanderers Fc
0
-
4
Taverners Res.
Gainsborough United
1
-
3
Ipswich Pythons FC
Phoenix FC
0
-
7
Thrasher United
21 April 2019
Peter Cocker Senior Cup
AFC Bergholt
0
-
7
Leiston Orient FC
Junior Cup
Westbourne FC
1
-
3
Walton Wanderers
Great Blakenham Chequers
11
-
1
Felixstowe Rangers Res.
Peter Cocker Senior Cup
Portman Rovers
0
-
5
Kitchener Taverners
Division 2
Capel Plough
1
-
4
Elmsett United
Division 3
Playford Res.
1
-
4
Rushmere & Diamonds
Elmsett United Res.
6
-
1
FC Monarchs
14 April 2019
Division 1
Laxfield United FC
1
-
3
Sizewell Argyle F.C.
Pauls Athletic FC
4
-
5
Taverners
Playford
3
-
3
Greshams
The Feathers FC
1
-
2
Eastern Electricity Old Boys FC
Rushmere Lions
2
-
2
Holbrook Swan
Division 2
Shotley Rose FC
1
-
2
Elmsett United
Boleyn FC
1
-
8
Great Blakenham Chequers
Division 3
Rosary CC
Home
-
Win
Hardy FC
Rushmere & Diamonds
0
-
0
FC Monarchs
The Feathers FC Res.
0
-
4
Playford Res.
Athletico Once
1
-
2
Chantry Phoenix
Elmsett United Res.
5
-
2
Cherrytree FC
Division 4
Thrasher United
10
-
2
Rosary CC Res.
Northam Celtic FC
2
-
4
Gainsborough United
Taverners Res.
1
-
1
Kesgrave Kestrels
Ipswich Pythons FC
4
-
2
Wickham Wanderers Fc
Rushmere & Diamonds Res.
5
-
1
Phoenix FC
Great Blakenham Chequers Reserves
3
-
1
AFC Claydon
7 April 2019
Premier
Felixstowe Rangers
6
-
2
Felixstowe Harpers Utd
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
1
-
1
Pauls Athletic FC
Martlesham Old Boys FC
2
-
2
Laxfield United FC
Rushmere Lions
3
-
2
The Feathers FC
Sizewell Argyle F.C.
15
-
1
Taverners
Division 2
Shotley Rose FC
1
-
9
Boleyn FC
Division 3
Rosary CC
9
-
2
Cherrytree FC
The Feathers FC Res.
0
-
7
Rushmere & Diamonds
Playford Res.
2
-
2
Trinity FC
FC Monarchs
4
-
1
Athletico Once
Elmsett United Res.
4
-
2
Chantry Phoenix
Division 4
AFC Claydon
4
-
3
Northam Celtic FC
Taverners Res.
0
-
10
Thrasher United
Rosary CC Res.
5
-
2
Wickham Wanderers Fc
Rushmere & Diamonds Res.
2
-
4
Great Blakenham Chequers Reserves
Gainsborough United
4
-
2
Kesgrave Kestrels
Phoenix FC
1
-
2
Ipswich Pythons FC
31 March 2019
Premier
Felixstowe Rangers
3
-
3
Kitchener Taverners
Leiston Orient FC
6
-
5
AFC Bergholt
Division 1
Greshams
2
-
1
Martlesham Old Boys FC
Laxfield United FC
1
-
2
Rushmere Lions
Pauls Athletic FC
1
-
1
Holbrook Swan
Playford
2
-
5
Sizewell Argyle F.C.
Taverners
3
-
3
Eastern Electricity Old Boys FC
Division 2
Capel Plough
3
-
0
Shotley Rose FC
Great Blakenham Chequers
8
-
0
Felixstowe Rangers Res.
Boleyn FC
1
-
2
Westbourne FC
Division 3
Cherrytree FC
2
-
3
The Feathers FC Res.
Rushmere & Diamonds
12
-
1
Hardy FC
Athletico Once
3
-
1
Playford Res.
Division 4
Northam Celtic FC
2
-
2
Phoenix FC
Ipswich Pythons FC
0
-
6
Thrasher United
Wickham Wanderers Fc
0
-
6
Kesgrave Kestrels
Gainsborough United
5
-
2
AFC Claydon
Great Blakenham Chequers Reserves
4
-
3
Rosary CC Res.
24 March 2019
Junior Cup
Cherrytree FC
1
-
5
Walton Wanderers
Peter Cocker Senior Cup
Eastern Electricity Old Boys FC
1
-
8
AFC Bergholt
Holbrook Swan
1
-
5
Kitchener Taverners
Leiston Orient FC
3
-
0
Felixstowe Harpers Utd
Junior Cup
Westbourne FC
1
-
0
Playford Res.
Great Blakenham Chequers
7
-
2
Rosary CC Res.
Hardy FC
2
-
5
Felixstowe Rangers Res.
Division 2
Ipswich Rangers
0
-
8
Elmsett United
Division 3
Trinity FC
2
-
0
Rosary CC
FC Monarchs
0
-
1
The Feathers FC Res.
Elmsett United Res.
2
-
2
Rushmere & Diamonds
Division 4
Gainsborough United
3
-
1
Taverners Res.
17 March 2019
Premier
Felixstowe Rangers
7
-
3
AFC Bergholt
Kitchener Taverners
8
-
1
Fat Cat
Leiston Orient FC
4
-
4
Felixstowe Harpers Utd
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
0
-
0
Holbrook Swan
Pauls Athletic FC
4
-
2
Laxfield United FC
Playford
0
-
4
Rushmere Lions
Taverners
TBC
-
TBC
The Feathers FC
Sizewell Argyle F.C.
6
-
5
Martlesham Old Boys FC
Division 2
Ipswich Rangers
1
-
5
Shotley Rose FC
Great Blakenham Chequers
9
-
2
Elmsett United
Felixstowe Rangers Res.
1
-
3
Walton Wanderers
Division 3
Trinity FC
3
-
1
The Feathers FC Res.
FC Monarchs
2
-
1
Playford Res.
Elmsett United Res.
3
-
3
Rosary CC
Division 4
AFC Claydon
0
-
5
Phoenix FC
Northam Celtic FC
3
-
1
Taverners Res.
Kesgrave Kestrels
2
-
4
Thrasher United
Ipswich Pythons FC
1
-
5
Rosary CC Res.
Wickham Wanderers Fc
0
-
0
Rushmere & Diamonds Res.
Gainsborough United
4
-
0
Great Blakenham Chequers Reserves
10 March 2019
Premier
Felixstowe Rangers
1
-
3
Leiston Orient FC
Fat Cat
2
-
6
Borussia Martlesham
Portman Rovers
1
-
6
AFC Bergholt
Division 1
Greshams
3
-
3
Pauls Athletic FC
Laxfield United FC
6
-
0
Taverners
The Feathers FC
0
-
6
Playford
Rushmere Lions
4
-
4
Sizewell Argyle F.C.
Division 2
Great Blakenham Chequers
12
-
0
Westbourne FC
Division 3
Chantry Phoenix
2
-
5
FC Monarchs
Cherrytree FC
6
-
3
Playford Res.
Hardy FC
2
-
5
Trinity FC
Division 4
Gainsborough United
5
-
2
Thrasher United
Phoenix FC
2
-
2
Taverners Res.
3 March 2019
Premier
AFC Bergholt
6
-
0
Felixstowe Rangers
Division 1
Martlesham Old Boys FC
2
-
4
Eastern Electricity Old Boys FC
Division 2
Capel Plough
4
-
0
Felixstowe Rangers Res.
Boleyn FC
5
-
2
Ipswich Rangers
Elmsett United
4
-
1
Westbourne FC
Walton Wanderers
1
-
2
Great Blakenham Chequers
Division 3
Cherrytree FC
2
-
5
Chantry Phoenix
Rosary CC
1
-
5
FC Monarchs
The Feathers FC Res.
6
-
5
Elmsett United Res.
Playford Res.
3
-
2
Hardy FC
Athletico Once
3
-
2
Trinity FC
Division 4
Thrasher United
TBC
-
TBC
AFC Claydon
Rosary CC Res.
TBC
-
TBC
Phoenix FC
Ipswich Pythons FC
3
-
1
Northam Celtic FC
Rushmere & Diamonds Res.
1
-
1
Kesgrave Kestrels
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
1
Wickham Wanderers Fc
24 February 2019
Premier
Felixstowe Harpers Utd
2
-
10
Kitchener Taverners
Leiston Orient FC
3
-
9
Borussia Martlesham
Fat Cat
0
-
3
Portman Rovers
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
3
-
2
Laxfield United FC
Holbrook Swan
4
-
0
The Feathers FC
Martlesham Old Boys FC
1
-
4
Rushmere Lions
Playford
2
-
4
Pauls Athletic FC
Sizewell Argyle F.C.
5
-
2
Greshams
Division 2
Great Blakenham Chequers
3
-
2
Capel Plough
Felixstowe Rangers Res.
1
-
1
Westbourne FC
Elmsett United
1
-
1
Boleyn FC
Walton Wanderers
4
-
2
Shotley Rose FC
Division 3
Chantry Phoenix
3
-
3
Hardy FC
Rosary CC
3
-
1
The Feathers FC Res.
FC Monarchs
4
-
2
Cherrytree FC
Division 4
Thrasher United
5
-
3
Rushmere & Diamonds Res.
Taverners Res.
3
-
1
AFC Claydon
Kesgrave Kestrels
5
-
3
Ipswich Pythons FC
Wickham Wanderers Fc
1
-
4
Northam Celtic FC
Gainsborough United
1
-
1
Rosary CC Res.
Great Blakenham Chequers Reserves
5
-
1
Phoenix FC
17 February 2019
Junior Cup
Chantry Phoenix
1
-
5
Walton Wanderers
Cherrytree FC
9
-
1
Ipswich Rangers
Rushmere & Diamonds
1
-
1
Felixstowe Rangers Res.
Extra-time 1 - 1
Penalties 9 - 9
Westbourne FC
3
-
2
Elmsett United
Kesgrave Kestrels
2
-
2
Playford Res.
Extra-time 2 - 0
Great Blakenham Chequers
5
-
1
FC Monarchs
Rosary CC Res.
5
-
2
Gainsborough United
Hardy FC
5
-
2
Northam Celtic FC
Peter Cocker Senior Cup
Portman Rovers
5
-
1
Rushmere Lions
Premier
Leiston Orient FC
1
-
3
Fat Cat
Borussia Martlesham
2
-
1
AFC Bergholt
Division 1
Greshams
1
-
5
The Feathers FC
Pauls Athletic FC
2
-
3
Sizewell Argyle F.C.
Playford
1
-
2
Holbrook Swan
Taverners
4
-
3
Martlesham Old Boys FC
10 February 2019
Division 1
Playford
3
-
2
Taverners
The Feathers FC
1
-
0
Martlesham Old Boys FC
Division 2
Great Blakenham Chequers
4
-
1
Boleyn FC
Division 3
Elmsett United Res.
1
-
3
Athletico Once
3 February 2019
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
5
-
1
Sizewell Argyle F.C.
Laxfield United FC
2
-
2
Holbrook Swan
Division 2
Westbourne FC
10
-
2
Shotley Rose FC
Felixstowe Rangers Res.
15
-
0
Ipswich Rangers
Boleyn FC
1
-
0
Walton Wanderers
Division 3
Rushmere & Diamonds
7
-
1
Rosary CC
The Feathers FC Res.
1
-
7
Hardy FC
Trinity FC
1
-
9
FC Monarchs
Division 4
AFC Claydon
1
-
5
Ipswich Pythons FC
Thrasher United
2
-
3
Great Blakenham Chequers Reserves
Northam Celtic FC
1
-
3
Kesgrave Kestrels
Taverners Res.
6
-
1
Phoenix FC
Rosary CC Res.
3
-
1
Rushmere & Diamonds Res.
Gainsborough United
4
-
2
Wickham Wanderers Fc
27 January 2019
Premier
AFC Bergholt
2
-
6
Kitchener Taverners
Felixstowe Harpers Utd
5
-
2
Borussia Martlesham
Leiston Orient FC
2
-
3
Portman Rovers
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
2
-
2
Playford
Martlesham Old Boys FC
3
-
4
Pauls Athletic FC
Taverners
1
-
4
Holbrook Swan
The Feathers FC
3
-
2
Laxfield United FC
Rushmere Lions
12
-
1
Greshams
Division 2
Great Blakenham Chequers
2
-
1
Ipswich Rangers
Boleyn FC
0
-
8
Capel Plough
Elmsett United
7
-
2
Felixstowe Rangers Res.
Division 3
Rosary CC
6
-
0
Athletico Once
Rushmere & Diamonds
4
-
0
Cherrytree FC
The Feathers FC Res.
1
-
2
Trinity FC
Playford Res.
2
-
3
Chantry Phoenix
Hardy FC
8
-
3
Elmsett United Res.
Division 4
AFC Claydon
1
-
4
Wickham Wanderers Fc
Thrasher United
3
-
0
Northam Celtic FC
Kesgrave Kestrels
2
-
1
Rosary CC Res.
Rushmere & Diamonds Res.
3
-
0
Ipswich Pythons FC
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
1
Taverners Res.
Phoenix FC
1
-
8
Gainsborough United
20 January 2019
Premier
Felixstowe Harpers Utd
0
-
5
AFC Bergholt
Kitchener Taverners
2
-
1
Portman Rovers
Borussia Martlesham
1
-
0
Felixstowe Rangers
Division 1
Pauls Athletic FC
3
-
3
Rushmere Lions
Sizewell Argyle F.C.
4
-
2
Eastern Electricity Old Boys FC
Division 2
Westbourne FC
4
-
0
Capel Plough
Division 3
Chantry Phoenix
5
-
1
Rosary CC
Trinity FC
1
-
6
Rushmere & Diamonds
Hardy FC
0
-
0
Cherrytree FC
Division 4
Northam Celtic FC
4
-
2
Rushmere & Diamonds Res.
Kesgrave Kestrels
1
-
0
AFC Claydon
Rosary CC Res.
3
-
2
Taverners Res.
Ipswich Pythons FC
4
-
2
Great Blakenham Chequers Reserves
Wickham Wanderers Fc
2
-
2
Phoenix FC
13 January 2019
Junior Cup
Chantry Phoenix
4
-
2
Ipswich Pythons FC
Cherrytree FC
4
-
2
Rushmere & Diamonds Res.
Peter Cocker Senior Cup
Eastern Electricity Old Boys FC
7
-
3
Felixstowe Rangers
Junior Cup
Thrasher United
0
-
6
Gainsborough United
Peter Cocker Senior Cup
Laxfield United FC
0
-
2
AFC Bergholt
Leiston Orient FC
2
-
1
Greshams
Martlesham Old Boys FC
1
-
1
Portman Rovers
Extra-time 1 - 1
Penalties 5 - 7
Junior Cup
Northam Celtic FC
3
-
3
Elmsett United Res.
Extra-time 3 - 3
Penalties 3 - 2
Rushmere & Diamonds
1
-
0
Rosary CC
Peter Cocker Senior Cup
The Feathers FC
1
-
2
Holbrook Swan
Junior Cup
The Feathers FC Res.
2
-
7
Felixstowe Rangers Res.
Westbourne FC
1
-
1
Boleyn FC
Extra-time 1 - 0
Playford Res.
5
-
1
AFC Claydon
Peter Cocker Senior Cup
Rushmere Lions
5
-
1
Fat Cat
Junior Cup
Athletico Once
2
-
4
Hardy FC
Elmsett United
8
-
0
Trinity FC
Walton Wanderers
5
-
2
Great Blakenham Chequers Reserves
Rosary CC Res.
3
-
1
Capel Plough
FC Monarchs
3
-
1
Shotley Rose FC
Wickham Wanderers Fc
0
-
7
Great Blakenham Chequers
Phoenix FC
3
-
4
Ipswich Rangers
6 January 2019
Premier
AFC Bergholt
4
-
0
Fat Cat
Felixstowe Harpers Utd
5
-
1
Portman Rovers
Borussia Martlesham
2
-
4
Kitchener Taverners
Division 1
Holbrook Swan
5
-
0
Sizewell Argyle F.C.
Laxfield United FC
6
-
3
Greshams
Martlesham Old Boys FC
2
-
1
Playford
The Feathers FC
1
-
1
Pauls Athletic FC
Rushmere Lions
1
-
0
Taverners
Division 2
Shotley Rose FC
8
-
2
Felixstowe Rangers Res.
Walton Wanderers
3
-
0
Ipswich Rangers
Division 3
Cherrytree FC
2
-
1
Trinity FC
Rushmere & Diamonds
4
-
1
Athletico Once
The Feathers FC Res.
1
-
6
Chantry Phoenix
Playford Res.
2
-
5
Elmsett United Res.
FC Monarchs
2
-
3
Hardy FC
Division 4
AFC Claydon
4
-
1
Rosary CC Res.
Thrasher United
2
-
1
Wickham Wanderers Fc
Taverners Res.
2
-
2
Ipswich Pythons FC
Rushmere & Diamonds Res.
0
-
4
Gainsborough United
Great Blakenham Chequers Reserves
8
-
1
Northam Celtic FC
Phoenix FC
0
-
8
Kesgrave Kestrels
16 December 2018
Premier
Felixstowe Rangers
1
-
13
Portman Rovers
Kitchener Taverners
5
-
1
Leiston Orient FC
Fat Cat
1
-
5
Felixstowe Harpers Utd
Division 1
Greshams
2
-
0
Taverners
Martlesham Old Boys FC
0
-
8
Holbrook Swan
Playford
3
-
2
Laxfield United FC
The Feathers FC
1
-
0
Sizewell Argyle F.C.
Rushmere Lions
3
-
5
Eastern Electricity Old Boys FC
Division 2
Capel Plough
2
-
1
Ipswich Rangers
Shotley Rose FC
2
-
8
Great Blakenham Chequers
Division 3
Rosary CC
4
-
3
Playford Res.
The Feathers FC Res.
1
-
8
FC Monarchs
Trinity FC
2
-
6
Chantry Phoenix
Athletico Once
2
-
2
Hardy FC
Division 4
Thrasher United
4
-
0
Phoenix FC
Northam Celtic FC
1
-
4
Rosary CC Res.
Taverners Res.
2
-
4
Wickham Wanderers Fc
Ipswich Pythons FC
2
-
3
Gainsborough United
Rushmere & Diamonds Res.
5
-
5
AFC Claydon
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
2
Kesgrave Kestrels
9 December 2018
Premier
Kitchener Taverners
5
-
2
AFC Bergholt
Borussia Martlesham
4
-
1
Felixstowe Harpers Utd
Division 1
Greshams
1
-
3
Laxfield United FC
Playford
3
-
3
Martlesham Old Boys FC
The Feathers FC
6
-
3
Taverners
Sizewell Argyle F.C.
0
-
6
Holbrook Swan
Division 2
Ipswich Rangers
1
-
7
Walton Wanderers
Westbourne FC
2
-
4
Great Blakenham Chequers
Felixstowe Rangers Res.
4
-
1
Shotley Rose FC
Division 3
Chantry Phoenix
2
-
6
Rushmere & Diamonds
Athletico Once
3
-
1
Cherrytree FC
Hardy FC
0
-
3
FC Monarchs
Elmsett United Res.
9
-
0
Trinity FC
Division 4
Northam Celtic FC
3
-
4
Great Blakenham Chequers Reserves
Taverners Res.
1
-
5
Rushmere & Diamonds Res.
Rosary CC Res.
2
-
0
AFC Claydon
Wickham Wanderers Fc
0
-
6
Thrasher United
2 December 2018
Premier
AFC Bergholt
6
-
0
Leiston Orient FC
Fat Cat
6
-
1
Felixstowe Rangers
Borussia Martlesham
4
-
2
Portman Rovers
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
4
-
1
The Feathers FC
Greshams
1
-
2
Playford
Holbrook Swan
2
-
1
Rushmere Lions
Taverners
1
-
7
Pauls Athletic FC
Sizewell Argyle F.C.
3
-
3
Laxfield United FC
Division 2
Westbourne FC
2
-
6
Walton Wanderers
Elmsett United
10
-
3
Shotley Rose FC
Division 3
Cherrytree FC
2
-
4
Elmsett United Res.
Playford Res.
1
-
3
The Feathers FC Res.
Hardy FC
4
-
2
Rosary CC
FC Monarchs
0
-
1
Rushmere & Diamonds
Division 4
AFC Claydon
1
-
3
Great Blakenham Chequers Reserves
Kesgrave Kestrels
2
-
0
Taverners Res.
Rosary CC Res.
2
-
1
Thrasher United
Wickham Wanderers Fc
2
-
10
Ipswich Pythons FC
Gainsborough United
3
-
1
Northam Celtic FC
Phoenix FC
2
-
1
Rushmere & Diamonds Res.
25 November 2018
Peter Cocker Senior Cup
AFC Bergholt
6
-
0
Playford
Laxfield United FC
8
-
0
Sizewell Argyle F.C.
Junior Cup
Rushmere & Diamonds
P
-
P
Taverners Res.
Extra-time 0 - 0
Peter Cocker Senior Cup
The Feathers FC
3
-
3
Pauls Athletic FC
Extra-time 3 - 3
Penalties 7 - 4
Portman Rovers
7
-
1
Taverners
Division 2
Great Blakenham Chequers
2
-
2
Walton Wanderers
Division 3
Chantry Phoenix
6
-
4
Athletico Once
Cherrytree FC
2
-
3
Rosary CC
18 November 2018
Premier
Felixstowe Harpers Utd
5
-
2
Leiston Orient FC
Borussia Martlesham
6
-
0
Fat Cat
Division 1
Greshams
2
-
4
Holbrook Swan
Laxfield United FC
4
-
2
Martlesham Old Boys FC
Pauls Athletic FC
1
-
0
Eastern Electricity Old Boys FC
Taverners
2
-
6
Sizewell Argyle F.C.
The Feathers FC
1
-
3
Rushmere Lions
Division 2
Capel Plough
1
-
5
Walton Wanderers
Ipswich Rangers
2
-
5
Westbourne FC
Boleyn FC
3
-
4
Shotley Rose FC
Division 3
Chantry Phoenix
3
-
7
Elmsett United Res.
Rushmere & Diamonds
8
-
1
The Feathers FC Res.
Trinity FC
2
-
8
Playford Res.
Athletico Once
0
-
8
FC Monarchs
Division 4
Thrasher United
10
-
0
Taverners Res.
Northam Celtic FC
3
-
6
AFC Claydon
Kesgrave Kestrels
4
-
2
Gainsborough United
Ipswich Pythons FC
4
-
1
Phoenix FC
Wickham Wanderers Fc
0
-
3
Rosary CC Res.
Great Blakenham Chequers Reserves
6
-
0
Rushmere & Diamonds Res.
11 November 2018
Premier
Felixstowe Rangers
5
-
3
Fat Cat
Portman Rovers
0
-
1
Borussia Martlesham
4 November 2018
Premier
AFC Bergholt
3
-
1
Felixstowe Harpers Utd
Leiston Orient FC
7
-
1
Felixstowe Rangers
Portman Rovers
4
-
6
Kitchener Taverners
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
3
-
6
Taverners
Holbrook Swan
3
-
2
Pauls Athletic FC
Martlesham Old Boys FC
5
-
2
Greshams
Rushmere Lions
2
-
3
Laxfield United FC
Sizewell Argyle F.C.
1
-
2
Playford
Division 2
Shotley Rose FC
2
-
1
Capel Plough
Westbourne FC
TBC
-
TBC
Boleyn FC
Felixstowe Rangers Res.
3
-
8
Great Blakenham Chequers
Division 3
Rosary CC
3
-
3
Trinity FC
The Feathers FC Res.
7
-
2
Cherrytree FC
Playford Res.
3
-
0
Athletico Once
Hardy FC
0
-
1
Rushmere & Diamonds
FC Monarchs
2
-
2
Chantry Phoenix
Division 4
AFC Claydon
3
-
9
Gainsborough United
Thrasher United
0
-
0
Ipswich Pythons FC
Kesgrave Kestrels
3
-
3
Wickham Wanderers Fc
Rosary CC Res.
Ab
-
Ab
Great Blakenham Chequers Reserves
Rushmere & Diamonds Res.
1
-
3
Taverners Res.
Phoenix FC
1
-
4
Northam Celtic FC
28 October 2018
Premier
Kitchener Taverners
5
-
1
Felixstowe Harpers Utd
Borussia Martlesham
4
-
1
Leiston Orient FC
Portman Rovers
2
-
0
Fat Cat
Division 1
Holbrook Swan
3
-
2
Eastern Electricity Old Boys FC
Laxfield United FC
1
-
4
Pauls Athletic FC
Martlesham Old Boys FC
2
-
2
Sizewell Argyle F.C.
Rushmere Lions
3
-
0
Playford
Division 2
Shotley Rose FC
3
-
1
Ipswich Rangers
Felixstowe Rangers Res.
1
-
1
Boleyn FC
Elmsett United
1
-
4
Great Blakenham Chequers
Division 3
Cherrytree FC
Ab
-
Ab
Athletico Once
Rosary CC
6
-
3
Elmsett United Res.
Rushmere & Diamonds
2
-
2
Chantry Phoenix
Trinity FC
1
-
8
Hardy FC
Playford Res.
1
-
5
FC Monarchs
Division 4
Thrasher United
0
-
2
Kesgrave Kestrels
Taverners Res.
3
-
6
Northam Celtic FC
Rosary CC Res.
5
-
1
Ipswich Pythons FC
Rushmere & Diamonds Res.
3
-
1
Wickham Wanderers Fc
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
4
Gainsborough United
Phoenix FC
2
-
3
AFC Claydon
21 October 2018
Premier
AFC Bergholt
1
-
6
Borussia Martlesham
Felixstowe Harpers Utd
2
-
3
Felixstowe Rangers
Fat Cat
2
-
8
Kitchener Taverners
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
3
-
2
Martlesham Old Boys FC
Pauls Athletic FC
5
-
0
Greshams
Playford
3
-
2
The Feathers FC
Taverners
3
-
1
Laxfield United FC
Sizewell Argyle F.C.
2
-
3
Rushmere Lions
Division 2
Westbourne FC
4
-
4
Elmsett United
Felixstowe Rangers Res.
4
-
0
Capel Plough
Boleyn FC
Home
-
Win
Ipswich Rangers
Division 3
Chantry Phoenix
4
-
4
Cherrytree FC
Trinity FC
0
-
5
Athletico Once
Hardy FC
0
-
1
Playford Res.
FC Monarchs
2
-
3
Rosary CC
Elmsett United Res.
4
-
0
The Feathers FC Res.
Division 4
AFC Claydon
0
-
3
Thrasher United
Northam Celtic FC
5
-
3
Ipswich Pythons FC
Taverners Res.
2
-
5
Gainsborough United
Kesgrave Kestrels
1
-
3
Rushmere & Diamonds Res.
Wickham Wanderers Fc
1
-
6
Great Blakenham Chequers Reserves
Phoenix FC
2
-
7
Rosary CC Res.
7 October 2018
Premier
Kitchener Taverners
20
-
0
Felixstowe Rangers
Portman Rovers
5
-
0
Leiston Orient FC
Division 1
Greshams
3
-
5
Sizewell Argyle F.C.
Laxfield United FC
6
-
4
Eastern Electricity Old Boys FC
Pauls Athletic FC
1
-
4
Playford
The Feathers FC
0
-
4
Holbrook Swan
Rushmere Lions
3
-
1
Martlesham Old Boys FC
Division 2
Capel Plough
0
-
8
Great Blakenham Chequers
Shotley Rose FC
3
-
3
Walton Wanderers
Westbourne FC
5
-
2
Felixstowe Rangers Res.
Boleyn FC
2
-
7
Elmsett United
Division 3
Cherrytree FC
0
-
1
FC Monarchs
Rushmere & Diamonds
3
-
2
Playford Res.
The Feathers FC Res.
0
-
4
Rosary CC
Trinity FC
2
-
8
Elmsett United Res.
Hardy FC
2
-
2
Chantry Phoenix
Division 4
AFC Claydon
4
-
3
Taverners Res.
Northam Celtic FC
1
-
1
Wickham Wanderers Fc
Rosary CC Res.
6
-
5
Gainsborough United
Ipswich Pythons FC
3
-
2
Kesgrave Kestrels
Rushmere & Diamonds Res.
0
-
1
Thrasher United
Phoenix FC
2
-
4
Great Blakenham Chequers Reserves
30 September 2018
Premier
AFC Bergholt
2
-
2
Portman Rovers
Felixstowe Rangers
1
-
6
Borussia Martlesham
Fat Cat
6
-
3
Leiston Orient FC
Division 1
Eastern Electricity Old Boys FC
3
-
1
Greshams
Holbrook Swan
2
-
0
Laxfield United FC
Martlesham Old Boys FC
1
-
1
The Feathers FC
Taverners
3
-
5
Playford
Sizewell Argyle F.C.
2
-
3
Pauls Athletic FC
Division 2
Ipswich Rangers
0
-
5
Felixstowe Rangers Res.
Shotley Rose FC
1
-
1
Westbourne FC
Elmsett United
1
-
0
Capel Plough
Walton Wanderers
0
-
2
Boleyn FC
Division 3
Rosary CC
4
-
1
Rushmere & Diamonds
Playford Res.
3
-
0
Cherrytree FC
Athletico Once
4
-
4
Elmsett United Res.
Hardy FC
3
-
2
The Feathers FC Res.
FC Monarchs
4
-
1
Trinity FC
Division 4
Kesgrave Kestrels
3
-
2
Northam Celtic FC
Ipswich Pythons FC
2
-
2
AFC Claydon
Rushmere & Diamonds Res.
1
-
3
Rosary CC Res.
Wickham Wanderers Fc
1
-
13
Gainsborough United
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
4
Thrasher United
23 September 2018
Premier
Kitchener Taverners
3
-
5
Borussia Martlesham
Fat Cat
0
-
3
AFC Bergholt
Portman Rovers
3
-
2
Felixstowe Harpers Utd
Division 1
Greshams
1
-
5
Rushmere Lions
Holbrook Swan
9
-
0
Taverners
Laxfield United FC
3
-
3
The Feathers FC
Pauls Athletic FC
4
-
2
Martlesham Old Boys FC
Playford
1
-
4
Eastern Electricity Old Boys FC
Division 2
Capel Plough
1
-
3
Boleyn FC
Ipswich Rangers
1
-
8
Great Blakenham Chequers
Felixstowe Rangers Res.
1
-
3
Elmsett United
Division 3
Chantry Phoenix
3
-
5
Playford Res.
Cherrytree FC
0
-
0
Rushmere & Diamonds
Athletico Once
1
-
13
Rosary CC
Elmsett United Res.
2
-
2
Hardy FC
Division 4
Northam Celtic FC
4
-
0
Thrasher United
Taverners Res.
2
-
2
Great Blakenham Chequers Reserves
Rosary CC Res.
1
-
4
Kesgrave Kestrels
Ipswich Pythons FC
1
-
1
Rushmere & Diamonds Res.
Wickham Wanderers Fc
3
-
10
AFC Claydon
Gainsborough United
6
-
2
Phoenix FC
9 September 2018
Premier
Felixstowe Harpers Utd
0
-
0
Fat Cat
Leiston Orient FC
0
-
8
Kitchener Taverners
Portman Rovers
8
-
3
Felixstowe Rangers
Division 1
Holbrook Swan
5
-
1
Playford
Martlesham Old Boys FC
5
-
0
Taverners
The Feathers FC
1
-
2
Greshams
Rushmere Lions
2
-
2
Pauls Athletic FC
Division 2
Capel Plough
0
-
7
Westbourne FC
Elmsett United
4
-
1
Ipswich Rangers
Walton Wanderers
6
-
3
Felixstowe Rangers Res.
Division 3
Cherrytree FC
2
-
1
Hardy FC
Rosary CC
5
-
1
Chantry Phoenix
Rushmere & Diamonds
4
-
4
Trinity FC
The Feathers FC Res.
1
-
2
Athletico Once
FC Monarchs
6
-
3
Elmsett United Res.
Division 4
AFC Claydon
4
-
3
Kesgrave Kestrels
Thrasher United
5
-
4
Gainsborough United
Taverners Res.
2
-
1
Rosary CC Res.
Rushmere & Diamonds Res.
3
-
1
Northam Celtic FC
Great Blakenham Chequers Reserves
2
-
2
Ipswich Pythons FC
Phoenix FC
0
-
6
Wickham Wanderers Fc
2 September 2018
Division 1
Pauls Athletic FC
1
-
2
The Feathers FC
Division 3
Chantry Phoenix
8
-
2
The Feathers FC Res.
Trinity FC
Away
-
Win
Cherrytree FC
Division 4
Kesgrave Kestrels
4
-
2
Phoenix FC
Ipswich Pythons FC
7
-
1
Taverners Res.
Gainsborough United
6
-
2
Rushmere & Diamonds Res.
9 July 2018
RM4
Test Team 1
1
-
No Entry
Test Team 2